Publiczne Przedszkole Nr 16 im. Czerwonego Kapturka w Pile

Wizyta przedszkolaków z grupy ” Jagódki ” w Urzędzie Miasta

 

Dzieci zgrupy “Jagódki” odwiedziły dzisiaj pilski ratusz. Dzieci spotkały się z Prezydentem Piły Panem Piotrem Głowskim oraz dowiedziały się na czym polega praca w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.
W Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Beata Leciejewska i Wiktoria Łapacz opowiedziały dzieciom na czym polega „projektowanie miasta”. Przedszkolaki obejrzały również plany różnych dzielnic Piły.

Następnie przedszkolaki zdały prezydentowi serię pytań.Dzieci  chciały wiedzieć między innymi ile lat i ile godzin dziennie prezydent pracuje na swoim stanowisku, jaki ma zawód, czy lubi sport i jakie dyscypliny uprawia oraz czy mieszka w Pile.Prezydent Piły szczegółowo odpowiedział na wszystkie pytania swoich gości i sam  pytał dzieci, kim chcą być w dorosłym życiu. Okazało się, że dzieci marzą o zawodach: stomatologa, policjanta, górnika, fryzjerki, lekarza weterynarii, piosenkarki, modelki i prezydenta (burmistrza).

Na zakończenie spotkania każde z dzieci zrobiło sobie na pamiątkę indywidualne  zdjęcie z prezydentem. Przedszkolaki  podziękowały także  Panu Piotrowi Głowskiemu za gościnę i rozmowę oraz wręczyły prezydentowi własnoręcznie wykonane prezenty: obraz z flagą i herbem Piły oraz laurkę.

 

 

Skip to content