Publiczne Przedszkole Nr 16 im. Czerwonego Kapturka w Pile

Wycieczka Muchomorków do Dzikiej Zagrody

 

20 czerwca grupa  Muchomorki wybrała się na wycieczkę edukacyjną do „Dzikiej Zagrody” w Jabłonowie niedaleko Mirosławca. Po przyjeździe na miejsce dzieci udały się do zagrody żubrów. Te ogromne, stateczne zwierzęta zachwyciły swym wyglądem. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o ich życiu, budowie i zwyczajach. Kolejnym etapem wycieczki było przejście  do terenu zamieszkanego przez rysie. Przedszkolaki wypatrzyły w trawie majestatycznie wyglądające  rysie, które swym wyglądem zachwyciły niejednego przedszkolaka. Dzieci poznały również imiona wszystkich żyjących tam rysi i żubrów. Ostatnim punktem wycieczki było ognisko i pyszne kiełbaski, które każdy ze smakiem skosztował. Wycieczka zakończyła się wesołymi zabawami na świeżym powietrzu. Była to wspaniała, żywa lekcja przyrody.

 

Skip to content