Dzień Kota

W piątek 16 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Kota. Dzieci bawiły się świetnie podczas rozwiązywania zagadek, układania puzzli, zabaw przy muzyce oraz zabaw plastycznych i sprawnościowych. Słuchały również filmu edukacyjnego o kotach.  Była to wspaniała okazja do segregowania, porównywania i przeliczania sylwet kotków. Wielką atrakcją była wizyta mamy Olka z grupy Biedronki   wraz z puszystym gościem. Dzięki zabawom dzieci poznały różne rasy kotów, kocie zwyczaje oraz sposób właściwego opiekowania się tym miłym zwierzątkiem. Celem obchodów tego dnia, oprócz wspaniałej zabawy, było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.