Wizyta leśnika

Dnia 07.02.2023r. gościliśmy  w naszym przedszkolu  niezwykłego gościa pana Robert Kruk z Nadleśnictwa Świerczyna.
Na początku spotkania pan Robert zaprezentował dzieciom swój mundur a następnie opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, łosia) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.

Pan Robert przyniósł ze sobą bardzo ciekawe edukacyjne gry o tematyce leśnej, dzięki którym dzieci uzupełniły swoja wiedzę o lesie i zwierzętach lasu.
W nagrodę dzieci otrzymały książeczki, odblaski oraz miniaturowe zwierzaczki leśne. Serdecznie dziękujemy panu Robertowi za wizytę.